Głosuj
Multimedia
 76. Rajd Polski zakończony
2019-07-02

W sobotę rano na szybkich mazurskich szutrach do głosu doszedł Aleksiej Łukjaniuk. Rosjanin seryjnie wygrywał oesy, budując na tyle dużą przewagę, że nawet awaria amortyzatora przed OS 5, kapeć na OS 6 czy problemy ze sprzęgłem na OS 8 nie pozbawiły go prowadzenia.

76. Rajd Polski wygrał Aleksiej Łukjaniuk za kierownicą Citroena C3 R5. Ostatni stopień podium zajął Łukasz Habaj (Skoda Fabia R5).
Drugie miejsce ze stratą 59,8 s zajął Fin Jari Huttunen (Hyundai I20 R5), a na trzeciej pozycji uplasował się lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Łukasz Habaj (Skoda Fabia R5), który na ponad 200-kilometrowej trasie był wolniejszy od zwycięzcy o 1.51,5.

Opublikował Administrator, egoturystyka.pl

Wyświetlany 106 razy

POWRÓT  Drukuj

76. Rajd Polski zakończony Rajd Polski – drugie najstarsze rajdowe zawody świata – miały w tym roku jubileusz swojej obecności w mistrzostwach Europy. W tym roku polskie święto sportów motorowych było rundą europejskiego czempionatu już pięćdziesiąty raz, a na starcie w Mikołajkach stanęły 102 załogi.